Коли батьки приділяють велику увагу розвитку пам'яті у дітей дошкільного віку, вони не тільки забезпечують якісну підготовку до школи, але формують інтелектуальний потенціал маленької людини в цілому. Саме тому більшість ефективних методик в школах раннього розвитку обов'язково включають в себе ігри на розвиток усіх видів пам'яті.

Розвиток пам'яті у дітей: весело і цікаво

Діти 3-7 років засвоюють інформацію мимоволі і вміють відокремлювати те, що їх цікавить від того, що здається їм неважливим. Тому розвивати пам'ять у дошкільнят потрібно так, щоб малюку було цікаво отримувати нову інформацію - в іншому випадку дитина просто «відфільтрує» її як непотрібну. З таким завданням відмінно справляються розвиваючі гуртки, де спеціально підготовлені педагоги допоможуть вашій дитині навчитися запам'ятовувати.

Для малюка ви є авторитетом і лідером думок, тому у віці від 3 до 7 років йому дуже важливо відчувати вашу опіку та інтерес до його успіхам. Постарайтеся приділяти дитині час і виконуйте з ним розвиваючі вправи позацентрами раннього розвитку.

Розвиток зорової пам'яті у дітей

Для розвитку зорової пам'яті дошкільнику можна запропонувати гру з картинками: покажіть дитині спочатку картинку з річчю, яку він добре знає (машина, дерево, собака) і запропонуйте запам'ятати, що на ній зображено. Після цього покажіть другу картинку того ж предмета, у якого відсутня якась деталь (колесо, крона, ошийник) і попросіть його розповісти, чого не вистачає на зображенні.

Розвиток слухової пам'яті

Для тренування слухової пам'яті ви можете пограти з дитиною в добре відому багатьом з дитинства гру "Снігова куля". Грати в цю гру дуже просто: задайте дитині просте речення ( «Я йду купатися», «У мене є машинка») і додайте з нею до фрази по одному слову ( «... і беру шампунь», «... беру шампунь і мочалку» , «... з колесами» «... і фарами»). Просіть дитину повторювати пропозицію кожен раз з самого початку.

Розвиток логіко-словесної пам'яті

Логіко-словесну пам'ять можна розвинути за допомогою простої вправи, яка часто використовуються педагогами врозвиваючих центрах для дітей. В ході вправи дошкільник повинен зв'язати між собою пари слів, між якими немає очевидного логічного зв'язку (олівець і кіт, яблуко і ворона, кущ і балкон) і попросіть його придумати, як зв'язати ці слова. Запропонуйте скласти невелике оповідання: наприклад, поки дитина малювала, кіт покотив олівець під диван.

Ігри та вправи на розвиток памяті у дітей

Навіть просто читаючи з книгу з дитиною або заучуючи віршик, ми також стимулюємо словесно-смислову пам'ять; при цьому не забувайте ставити запитання: «У чому був одягнений герой?», «З ким він зустрівся по дорозі?» і т.п.

Розвиток рухової пам'яті

Серед найефективніших вправ для розвитку м'язової і рухової пам'яті - гра «Роби, як я роблю». Покажіть кілька рухів дитині і попросіть повторити. Потім навпаки - нехай вона покаже вам свої, а ви повторюйте за нею. Вийде і корисно для пам'яті, і дуже забавно!

Дещо про харчування

Крім тренувальних вправ на різні види пам'яті, зверніть увагу на харчування вашої дитини. Включіть в його раціон цільнозернові продукти, горіхи, рибу, бобові, гречку. Ці продукти містять в собі велику кількість тіаміну і піродоксіна, які допомагають поліпшити роботу мозку, підвищити інтерес до пізнання нової інформації, а також стимулюють роботу нейромедіаторів, які відповідають за будівництво клітин мозку і покращують настрій.

Знаходьте час для відвідування дитячих свят, майстер-класів для дітей та інших цікавих заходів, пізнавайте світ разом зі своїми дітьми за домопогою KidsVisitor!